Kolejivo 64mm - normální rozchod

Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 19. pro 2013 9:02:40

Dobrý den,
Chystáte se někdo na tohle:kolejivo 64mm normální rozchod v měřítku 1:22,5 :?: Ona vozidla na to moc asi nejsou. Člověk to musí vyrobit samodoma. Něco jsme viděli s kolegy na akci Feldbahnmusea v Pirně ve Spolkové republice Německo, kde vystavoval Model klub Dresden (poslední fotka dole a jsou to vozy stojící na modulu v pozadí).
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod GKarel » čtv 19. pro 2013 19:28:05

To vypadá dobře, bylo by z toho pěkné překladiště normální tratě na úzkou. Jinak myslím že firma FGB-BERLIN věci na velikost 2 taky prodává a má skladem i nějaká vozidla. V Německu se ty velké velikosti modelové železnice dost rozrůstají, je to až neuvěřitelné s ohledem na to co to stojí.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod radek » pon 19. kvě 2014 14:32:03

No mám toho doma asi metr, potřeboval jsem to pod mašinu jen na výstavku. A provedení je ucházející. Podloží je frézované na NC mašině, pražců je mnoho typů, takže nejsou každý stejný. Spojené mezi sebou jsou pod jednou kolejnicí. Tím, že je to frézované tak to má ostřejší hrany, než odlitky z plastu. Některé hrany to bude chtít začistit pilníčkem, pokud to bude na očích. Na zahradu je to asi dostačující tak jak, to je.
Kolejnice jsou standardní mosazný profil. Zkusil jsem to vyfotit:
DSC_1820.JPG

DSC_1821.JPG


Jinak normální rozchod ve velikosti II je pecka!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod G_Zahrada » pon 19. kvě 2014 20:39:11

radek píše:No mám toho doma asi metr, potřeboval jsem to pod mašinu jen na výstavku. A provedení je ucházející. Podloží je frézované na NC mašině, pražců je mnoho typů, takže nejsou každý stejný. Spojené mezi sebou jsou pod jednou kolejnicí. Tím, že je to frézované tak to má ostřejší hrany, než odlitky z plastu. Některé hrany to bude chtít začistit pilníčkem, pokud to bude na očích. Na zahradu je to asi dostačující tak jak, to je.
Kolejnice jsou standardní mosazný profil. Zkusil jsem to vyfotit:
Jinak normální rozchod ve velikosti II je pecka!


Ne že bych chtěl nějak rejpat, jste si skutečně jist, že to na obrázku je frézováno na NC? Pokud skutečně ano, jak jsou lepené ty podkladnice a přídržnice na pražce - můžete to vyblejskout i zespoda? Je to skutečně Heyn? Možná máte podloží od nějakého jiného výrobce. V té Pirně to byl u toho normálního rozchodu tehdy plastový výlisek.
PS:Jaká na tom stála mašinka?
Naposledy upravil G_Zahrada dne stř 21. kvě 2014 21:47:55, celkově upraveno 1
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod radek » pon 19. kvě 2014 22:45:12

- Ze spodu je to úplně placatý, podkladnice jsou samostatný kusy plastu, zapíchaný a asi zalepený do dírek v pražcích. Jsem si na 99% jist, jednak to vypadá jako frézovaný, pak na tom, když to bylo nový byl prach z obrábění a dále pan Heyn všechno frézuje, plasty neleje. Všechno, co jsem od něj viděl/měl bylo frézovaný. (Mimochodem ty podkladnice jsou podle mne litý plast, tak soudím, že je nevyrábí přímo on, ale někde kupuje stejně jako kolejnice.)
- Heyn je to na 100% protože mi to osobně posílal.
- 375.0
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod G_Zahrada » úte 20. kvě 2014 9:32:07

radek píše:- Ze spodu je to úplně placatý, podkladnice jsou samostatný kusy plastu, zapíchaný a asi zalepený do dírek v pražcích. Jsem si na 99% jist, jednak to vypadá jako frézovaný, pak na tom, když to bylo nový byl prach z obrábění a dále pan Heyn všechno frézuje, plasty neleje. Všechno, co jsem od něj viděl/měl bylo frézovaný. (Mimochodem ty podkladnice jsou podle mne litý plast, tak soudím, že je nevyrábí přímo on, ale někde kupuje stejně jako kolejnice.)
- Heyn je to na 100% protože mi to osobně posílal.
- 375.0

Mám tomu rozumět tak, že ty odlitky podkladnic a přídržnic (ty nejsou určitě frézované) jsou lepené do děr toho pražcového pole?
Tu páru 375.0 lze někde při nějaké výstavě modelů spatřit?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod radek » čtv 22. kvě 2014 8:19:56

- Ano, buď jsou vlepené, nebo jen vsunuté na těsno do děr v pražcovém poli. Nechci to rozdělávat, abych to náhodou neulomil.
- 375 - ne, ještě není hotová. Koupil jsem ji nedodělanou a jde to pomalu.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod G_Zahrada » čtv 22. kvě 2014 13:50:08

radek píše:- Ano, buď jsou vlepené, nebo jen vsunuté na těsno do děr v pražcovém poli. Nechci to rozdělávat, abych to náhodou neulomil.
- 375 - ne, ještě není hotová. Koupil jsem ji nedodělanou a jde to pomalu.

Ta 375.0 je s pohonem nebo bez?.... Tedy jde o statický model nebo něco co by mělo i jezdit?
RC-analogový zahrádkář na zahradní železnici a domácí modelová železnice.
Modely Zahradní železnice má delší životnost než např. osobní automobil - nereziví.
Z důvodů neustálých změn pravidel fora (je to nemorální) jsem s tímto forem skončil.
G_Zahrada
 
Příspěvky: 303
Registrován: sob 09. bře 2013 10:50:43
Bydliště: Šalingrad

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod radek » čtv 22. kvě 2014 16:07:15

Bez pohonu, chvíli jsem uvažoval to předělat na pojízdnou, ale vzhledem k obloukům, co by to potřebovalo bych to neměl stejně kde provozovat.
radek
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 19. kvě 2014 12:52:25

Re: Kolejivo 64mm - normální rozchod

Příspěvekod GKarel » čtv 15. úno 2018 22:20:54

Heyn má na svých stránkách i zajímavý bauset na přestavbu Piko vagónu na rozchod 64mm. Ale zajímavých věcí na různé přestavby tam má víc, moc pěkné věci.
GKarel
 
Příspěvky: 223
Registrován: sob 16. bře 2013 16:19:16

Další

Zpět na Modellbahn-Werkstadt-Heyn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník



Sponzor fóra je firma Vlaky Zezulka


Blog Zahradní železnice blog-zahardni-zeleznice